loading

کاربرد روغن صنعتی

کاربرد روغن صنعتی

روغن صنعتی به گروهی از روغن ها گفته می شود که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا نقش روان کننده را ایفا می کنند. این روغن ها امروزه دارای کاربردهای زیادی هستند و به همین علت نیز شاهد آن هستیم که فروش زیادی را در حال حاضر دارند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره کاربرد روغن صنعتی و روغن هیدرولیک صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه مند به آشنایی بیشتر با کاربردهای روغن های صنعتی و هیدرولیک می باشید به شما پیشنهاد می کنیم حتما ما را در این مطلب همراهی کنید.

انواع مختلف روغن های صنعتی

روغن صنعتی یکی از مایعاتی است که در حال حاضر در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آنها دارای کاربردهای خاص خود می باشند. معمولا زمانی از این روغن ها استفاده می شود که نیاز به روان کننده هایی برای دستگاه های صنعتی باشد. امروزه انواع روغن های صنعتی را می توان به مواردی از قبیل روغن دنده صنعتی، روغن توربین، روغن گردشی و هیدرولیک، روغن دیزل ژنراتور، روغن های صنعتی محافظ، روغن های مخصوص ماشین آلات سنگین، روغن های صنعتی کمپرسور، روغن های مخصوص انتقال حرارت، روانکاوهای عملیات ماشین کاری و برشکاری و … تقسیم بندی کرد که هر یک از این روغن ها مزایایی را در صنایع مختلف دارند.

همچنین بخوانید: انواع روغن هیدرولیک

کاربرد روغن صنعتی

کاربرد روغن صنعتی برای ماشین آلات مختلف

مهمترین کاربرد روغن صنعتی استفاده از این روغن ها برای ماشین آلات و دستگاه های مختلف می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از این ماشین آلات که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند دارای جعبه دنده هستند که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این جعبه دنده ها در زمان کار کردن با ماشین آلات از روغن های صنعتی استفاده می کنند. روغن های توربین نیز امروزه از محبوبیت زیادی در صنایع مختلف برخوردار هستند چرا که می توانند نقش روان کننده را به خوبی ایفا کنند و کارکرد توربین ها را به میزان زیادی بهبود می دهند. نکته مهمی که باعث استفاده از روغن صنعتی در ماشین آلات می شود این است که این روغن ها باعث جداسازی روغن از آب و بخار نیز می شوند.

کاربرد روغن صنعتی و هیدرولیک در انتقال قدرت

یکی کاربرد روغن صنعتی و روغن های هیدرولیک که امروزه از مهمترین کاربردهای آن به شمار می آید برای انتقال قدرت می باشد. یکی از مهمترین ویژگی های روغن های هیدرولیک که برای انتقال قدرت مورد استفاده قرار می گیرند این است که درصد خلوص بسیار بالایی دارند. همانطور که می دانید امروزه دستگاه های هیدرولیکی در بسیاری از صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای زیادی نیز دارند. بنابراین روغن های هیدرولیک را می توان از پرکاربردترین و بهترین روغن های صنعتی دانست که امروزه افراد زیادی علاقه مند به خرید روغن هیدرولیک و استفاده کردن از آنها می باشند.

همچنین بخوانید: کمپرسور گازی و انواع روان کننده های آن

کاربرد روغن صنعتی

روغن های انتقال حرارت

از دیگر کاربردهای روغن های صنعتی استفاده از آنها برای انتقال حرارت می باشد. اصلی ترین وظیفه این روغن ها در صنایع مختلف این است که حرارت محیط را دریافت کرده و از گرم شدن محیطی که در آن قرار دارند جلوگیری کنند. یکی از مهمترین ویژگی ها و مشخصه های این این روغن های صنعتی این است که دارای ضریب انتقال حرارت بالایی دارند و به همین علت نیز در صنعت بسیار پرکاربرد هستند. البته نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این روغن ها دارای ضرایب انتقال حرارت مختلفی هستند و بر همین اساس نیز در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارند.

کاربرد روغن های صنعتی در برش و تراشکاری

آخرین کاربرد روغن صنعتی که ما در این مطلب درباره آن صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی را به شما ارائه می دهیم کاربردهای این روغن ها در صنعت برش و تراشکاری می باشد. اصلی ترین وظیفه ای که این روغن ها در صنعت برش و تراشکاری دارند این است که براده ها را از قطعه ای که در حال کار بر روی آن هستید دور می کند و علاوه بر این می تواند به میزان زیادی در خنک کردن ابزارهایی که برای تراشکاری و برش مورد استفاده قرار می گیرند نیز کاربرد داشته باشد. معمولا روغن های مخصوص تراشکاری و برش در ماشین کاری سوپر آلیاژها نیز بسیار مفید و کاربردی هستند و در این صنعت نیز استفاده های مختلفی دارند. شما همچنین می توانید از این روغن ها برای فرزکاری و چرخ دنده تراشی نیز استفاده کنید.

برای اطلاع از انواع روغن صنعتی و خرید روغن هیدرولیک با کارشناسان ما در پترو اکسیر از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: انواع روغن صنعتی و کاربرد آن

کاربرد روغن صنعتی

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *