loading

قیمت روغن هیدرولیک

قیمت روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک از جمله روغن صنعتی موجود در بازار است که استفاده از آن باعث انتقال قدرت و روان شدن فرمان خودرو و در نتیجه سرعت عمل بخشیدن به کارها خواهد شد. این روغن امروزه بسیار مهم و کاربردی است و به عنوان یک ماده سیال باعث به حرکت در آوردن و سرعت عمل قطعات خودرو خواهد شد. در این مقاله تلاش کرده ایم تا اطلاعاتی را هر چند به صورت مختصر اما مفید در خصوص مزایای استفاده از روغن هیدرولیک و قیمت آن برای شما بازگو کنیم، با ما تا پایان این متن همراه باشید.

آشنایی با روغن هیدرولیک

یکی از روغن های صنعتی و بسیار کاربردی که در حوزه لوازم بازار خودرو بسیار مورد استقبال افراد مختلف قرار گرفته، استفاده از روغن هیدرولیک به منظور روان کردن فرمان و سرعت عمل سایر قطعات خودرو می باشد. این روغن صنعتی تنها برای چرخش راحت تر فرمان خودرو به کار نمی رود و کاربرد های بسیار زیاد دیگری نیز در صنایع مختلف می توان از آن انتظار داشت. به طور مثال استفاده از آن برای خودروهای سنگین نظیر جرثقیل، جک و پمپ و .. باعث سرعت عمل این قطعات به هنگام به حرکت در آوردن آن های می شود.

عوامل موثر در عملکرد روغن هیدرولیک

اگر بخواهیم در یک دسته بندی کلی به بخشی از عوامل موثر در عملکرد بهینه روغن هیدرولیک در خودرو اشاره داشته باشیم، می توان هر یک از موارد مطرح شده در قسمت زیر را برای آن بر شمرد:

 • نوع سیستم
 • میزان گرمای کارکرد آن
 • خاصیت اسیدی روغن
 • زمان تعویض مجدد روغن
 • میزان جذب رطوبت
 • مقاومت میان لایه روغنی
 • میزان ویسکوزیته روغن
 • مقاومت روغن در مقابل اکسید شدن

همچنین بخوانید: خرید روغن هیدرولیک

قیمت روغن هیدرولیک

تعویض روغن و عملکرد آن

توجه دقیق به زمان تعویض روغن هیدرولیک یکی از مهمترین نکاتی است که هر شخص به هنگام استفاده از آن باید مد نظر خود قرار داده و خصوصا استفاده از این روغن برای خودروهای دارای فرمان هیدرولیک لازم و ضروری است. بنابراین باید از مواردی که زمان عوض کردن روغن را به ما نشان می دهد، اطلاع داشته باشیم.

یکی از نکات حائز اهمیت دیگر به هنگام تعویض روغن خودرو، عدم استفاده از روغن های ترکیبی به دلیل ساختار متفاوت در مواد تشکیل دهنده آن ها است؛ لذا در چنین شرایطی توصیه می شود که تنها از یک روغن هیدرولیک برای خودروی خود استفاده کرده تا دچار مشکلات احتمالی نشوید. در اولین گام برای تعویض روغن خودرو باید روغن کهنه قبلی را به طور کامل از مخزن مورد نظر خالی نمایید و سپس روغن جدید را داخل آن بریزید. عملکرد روغن های هیدرولیک به گونه ای است که با چرخش فرمان خودرو، منبع روغن با فشار زیاد این ماده سیال را به سمت قطعات تشکیل دهنده خودرو هدایت کرده و بدین ترتیب این کار باعث نرم تر شدن حرکت چرخ های خودرو و اصطکاک کمتر آن ها با زمین خواهد شد.

دلایل نیاز به تعویض روغن

هر یک از موارد نامبرده شده در قسمت زیر دلیل و توجیهی برای بررسی عملکرد ناصحیح روغن و یا تعویض آن می باشد که باید در اسرع وقت نسبت به این عمل اقدام کرد؛ چراکه در صورت بی توجهی خسارت های جبران ناپذیری را بر فرد به دنبال داشته و طول عمر مفید ماشین نیز کاهش پیدا خواهد کرد:

 • شنیدن صدا هنگام چرخش فرمان و ایجاد اصطکاک در آن
 • حرارت موتور خودرو
 • شرایط آب و هوایی نامساعد
 • رنگ قهوه ای سوخته و یا سیاه رنگ آن
 • و …

بنابراین برای بررسی وضعیت روغن خودروی خود باید سری به مخزن نگهدارنده این روغن زده که این مخزن به شکل استوانه ای شفاف همراه با کلاهکی مخصوص بر روی آن می باشد و محل قرارگیری این مخزن بنا بر نوع و مدل خودرو ممکن است که با دیگری متفاوت باشد. گیج روغنی روی درب مخزن میزان روغن موجود را به شما نشان می دهد و همچنین از طریق یک سیم فلزی می توان نوع و کیفیت روغن خود را بررسی کنید.

قیمت انواع روغن هیدرولیک

امروزه روغن های هیدرولیک در سایز ها و برندهای گوناگون تولید شده و در بازار لوازم خودرو قابل مشاهد می باشند. شما با انتخاب روغن مناسب خودروی خود که از نظر کیفیت و کارایی قابل اعتماد باشد می توانید طول عمر مفید خودروی خود را افزایش داده و از آسیب برخی از قطعات آن جلوگیری کنید. قیمت روغن های هیدرولیک در انواع سایز و برند گوناگون به عوامل و فاکتورهای تاثیر گذار بسیاری بستگی دارد که از جمله این فاکتورها نوسانات بازار ارز و شرایط اقتصادی کشور می باشد که بیشترین تاثیر را بر روی نحوه محاسبه و تعیین قیمت این محصول دارد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از نرخ به روز شده این نوع از محصولات با کارشناسان پترو اکسیر از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: کاربرد روغن صنعتی

قیمت روغن هیدرولیک

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *